Tarla Kuşuydu Juliet

Bir zamanların ünlü aşıkları Romeo ve Juliet gülünç ama bir o kadar da acıklı bir evlilik hikâyesinde buluşuyor. Tarla Kuşuydu Juliet ,25 Ocak Salı akşamı saat 20:30'da Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde sizlerle.

Tarih Seçimi

Tur Programı

Detaylı Açıklama

Bir zamanların ünlü aşıkları Romeo ve Juliet gülünç ama bir o kadar da acıklı bir evlilik hikâyesinde buluşuyor.


Oynayanlar:
Sevinç Erbulak (Juliet & Dadı) 
Engin Alkan (Romeo & Rahip)
Fatih Al (Shakespeare)
Mert Şişmanlar (Lukretia)

Efsane aşklar sonsuza dek sürer mi? Juliet bir oyun kahramanı olmayıp huysuz, mutsuz ve umutsuz bir ev kadını olarak karşınıza çıksa ne derdiniz? “Bu ne hâl Juliet!” mi? Peki Romeo, Juliet’in rüyalarını süsleyen bir adam olmayıp vurdumduymaz uyuşuk bir ev erkeğine dönüşse ondan ne beklerdiniz? Bulaşıkları yıkamasını mı? İlişki ebedi bir sıradanlıkta ilerlerken; devamlı yemek, içmek ve kavga etmek üçgeninde mi sıkışır kalırız? Shakespeare peki, yarattığı karakterlerin sürekli didişen bir evli çifte dönüşmesine tahammül edebilir miydi? Sürekli kaynayan bir tencere aşkın sonsuza dek sürmesi için yeterli olabilir mi?

Ephraim Kishon’un mizah dolu kurgusunda, intiharın eşiğinden son anda dönen Romeo ve Juliet sefalet ve perişanlık içindeki evliliklerinde 30 yılı geride bırakmışlardır. Gündelik yaşantıda hiç de alışılageldiği gibi olmayan aşıklar, kimsenin hayal bile edemeyeceği bir hayat sürmektedirler. Birbirlerine dünyayı zindan ettikleri sıradan(!) günlerden birinde, onları yaratan Shakespeare bu kepazeliğe(!) bir son vermek üzere yanlarına gelir.

Romeo ve Juliet’in hazin ve trajik hikayelerini mizahi bir yaklaşımla ele alan Ezop Sahne yapımı oyunda, “bulutların üzerinde insanı gezdiren aşk nasıl olur da böyle bir hâle gelir?” sorusuna yanıtlar aranıyor.

Benzer Etkinlikler

Kaan Sekban

Kaan Sekban

Ömrümün Sonuna Kadar

Ömrümün Sonuna Kadar

Şen Makas

Şen Makas

Ruh Öküzüm

Ruh Öküzüm

Call Center