Usta oyuncular Nevra Serezli ve Nuri Gökaşanın başrollerini paylaştığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” iki gün boyunca Antalya’da tiyatro severlerle buluşuyor. 4 Mart Çarşamba(Türkan Şoray Kültür Merkezi ) saat 20:00 ve 5 Mart Perşembe (Nazım Hikmet Kültür Merkezi) saat 20:00

Tarih Seçimi

Detaylı Açıklama

4 Mart Çarşamba(Türkan Şoray Kültür Merkezi ) 20:00
5 Mart Perşembe (Nazım Hikmet Kültür Merkezi) 20:00

Usta oyuncular Nevra Serezli ve Nuri Gökaşanın başrollerini paylaştığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” iki gün boyunca Antalya’da tiyatroseverlerle buluşuyor.

"Ağaçlar Ayakta Ölür", İspanyol yazar, şair Alejandro Casona'nın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedisi. İyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan oyun, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Nevra Serezli,  oyunda yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünü oynayacak. 

Ağaçlar Ayakta Ölür'de diğer başrolü usta sanatçı Nuri Gökaşan oynuyor. Nuri Gökaşan, bir davranışı nedeniyle vicdan azabı yaşayan ve hatasını düzeltmek için yaratıcı bir adım atan bir büyükbabayı oynayacak. 

Oyunda torun rolünü genç ve başarılı oyuncu Arif Güney, güzel gelin rolünü ise Burcu Kazbek canlandırıyor. Genç oyuncu Oral Özer ise sürprizli ve gizemli bir karaktere hayat veriyor.  

Nedim Saban’ın yönettiği ve dilimize kazandırdığı Ağaçlar Ayakta Ölür’ün dekor tasarımı Cihan Aşar, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç, ışık tasarımı İsmail Sağır’a ait. 

Yazan: Alejandro Casona
Türkçesi: Nedim Saban
Yöneten: Nedim Saban 
Dekor Tasarım: Cihan Aşar
Kostüm Tasarım: Sadık Kızılağaç
Işık Tasarım: İsmail Sağır
Oyuncular: Nevra Serezli, Nuri Gökaşan, Burcu Kazbek, Arif Güney, Oral Özer, Meltem Özlevent, Mahir Akgündoğdu
Yapım Sorumlusu: Birnil Sarıkaş
Yönetmen Yardımcıları: Yusuf Kerem Orak, Erdinç Doğancı