2020'nin üçüncü Felsefe Konuşmaları programı 22 Şubat Cumartesi günü saat 16:00'da “Fizikte ve Felsefede Zaman” başlığı altında gerçekleşecek. Doç. Dr. Erdem Çifçi'nin konuşmacı olarak katılacağı programın moderatörlüğünü Prof. Dr. Cihan Camcı üstlenecek.

Bilet 1 gün için geçerlidir

Tarih Seçimi

Detaylı Açıklama

Felsefe Konuşmaları – Fizikte ve Felsefede Zaman

22 Şubat 2020, Cumartesi Saat 16:00

2020'nin üçüncü Felsefe Konuşmaları programı 22 Şubat Cumartesi günü saat 16:00'da “Fizikte ve Felsefede Zaman” başlığı altında gerçekleşecek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe bölümü öğretim üyesi Dr. Cem Kamözüt ile Mersin Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Erdem Çifçi'nin konuşmacı olarak katılacağı programın moderatörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cihan Camcı üstlenecek.

Cem Kamözüt: Bilim felsefesi ve tarihi alanında çalışmaktadır. Doktorasını 2008 yılında ODTÜ Felsefe bölümünde tamamladı. Halen MSGSÜ Felsefe bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Özellikle 17. Yüzyıl bilim devrimi ve biyoloji tarihi ile ilgilenmektedir.

Erdem Çifçi: 2005 yılında ODTÜ Felsefe Bölümünde doktorasını tamamladı. 2006 yılından bu yana Mersin Üniversitesi Felsefe Bölümünde çalışmakta. Özellikle fenomenoloji ve XX. yy. Fransız Felsefesi ile ilgilenmektedir.