AKS'ta Müzikli Söyleşi : Aşkın Sazlı Sözlü Tarihi (Gündüz Kılıç ve Aysan Kılıç) 16 Şubat Pazar günü saat 16:00'da AKS Oditoryum'da.

Bilet 1 gün için geçerlidir

Tarih Seçimi

Bilet Seçimi

Bilet Tipi
Yetişkin
Öğrenci
Toplam Fiyat
Kişi Sayısı
  Standard Bilet
35.00
25.00
0.00
  Standard Bilet
35.00
25.00
0.00
Toplam Fiyat:  0.00 TRY

Detaylı Açıklama

Müzikli Söyleşi: Aşkın Sazlı Sözlü Tarihi

Aşk kişisel tarihimiz kadar toplumların tarihini de değiştirebilen en güçlü duygu. Havva İle Adem’in yasak elmasından bugüne insanlık tarihinin her anında bir başka aşk hikayesinin izi var. Sanat, edebiyat, müzik, aşkla yoğrulmuş; savaşa neden olan aşklar ülkelerin tarihini değiştirmiş. 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla hazırladığımız bu programda, mitolojide Paris ve Helen’in aşkından Sultan Abdülaziz’e, Kafka ile Milena’ya, Yoko Ono ile John Lennon’a, Nazım ile Piraye’ye uzanan bir seçkide büyük aşkların izini en güzel aşk şarkıları ile sürüyoruz. Unutulmayan aşk hikâyelerini Gündüz Kılıç anlatıyor; Aysan Kılıç gitarı ve sesiyle bu hikâyelere ruh katıyor.


Müzikli Söyleşi: Aşkın Sazlı Sözlü Tarihi

Gündüz Kılıç - Aysan Kılıç
16 Şubat 2020, Pazar, saat 16:00

Biletler 20 TL'dir, biletantalya.com üzerinden satın alınabilir.

Gündüz Kılıç: Trabzon’da doğdu. ODTÜ Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. 44 yıldan bu yana profesyonel rehber olarak çalışıyor. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca

rehberlik yapan Gündüz Kılıç halen Akdeniz Üniversitesi 60 Yaş Üstü Tazelenme Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü’ne devam ediyor. 3 çocuk, 3 torun sahibi.


 

Aysan Kılıç: İzmir’de doğdu. 1969’da TRT Çok Sesli Korosu’na tenor olarak katıldı. Opera ve Devlet Konservatuarı hocalarından şan ve solfej eğitimi aldı. Yurt içi ve yurt dışında pek çok konserde solo performans sergiledi. 26 yıl TRT kadrolu sanatçısı olarak çalıştıktan sonra 1996’da emekli oldu ve Antalya’ya yerleşti. Ağırlıklı olarak Latin müziği yapan bir grup kurdu. Müzik hayatına bu grupla profesyonel olarak devam ediyor. 3 çocuk, 3 torun sahibi.