Robotex Turkey 2022 , 7 ve 8 Mayıs 2022 tarihlerinde Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Rezervasyon kaydınız 1 gün içinde kullanılabilir.

Tarih Seçimi

Tur Programı

Detaylı Açıklama

ROBOTEX TURKEY  2022


Robotex Turkey “ Dünyanın En Büyük Robotik Festivali” olan Robotex International/Estonya ‘ nın Türkiye partneridir.  
(https://robotex.international/ ) 
( http://www.robotexturkey.com )

Estonia’nın başkenti Tallinn ’de 2001 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen uluslararası bu organizasyonun Türkiye haricinde Çin, Güney Kore,Finlandiya,Ermenistan,Güney Kıbrıs,Afganistan,Etiyopya, Hindistan,Yunanistan,İran,Mali,Nijerya,Amerika  gibi partner ülkeleri mevcuttur.Yaklaşık  50 ülkeden yarışmacı katılımı sağlanmaktadır.

Robotex Turkey olarak ilk Festivalimiz 2019 yılında uluslararası katılıma açık bir  ulusal etkinlik niteliğinde
2-3 Kasım tarihlerinde Nazım Hikmet Kongre Merkezi/ Antalya’da  gerçekleştirilmiştir.

Robotex Turkey Festival etkinlikleri içinde robotik yarışmaları , seminerler, workshoplar ve  stand alanlarına yer verilmektedir. Yarışma bölümü farklı nitelikteki robot platformlarına açık olduğu için , bu özelliğiyle , benzer yarışmalardan farklı özellik taşımaktadır. En küçük  yaş grubundan üniversite öğrencilerine kadar olan tüm yaş gruplarını kapsadığı gibi konuyla ilgili bütün yetişkinlere de açık olup ,her türlü robot platformuna uygun kategorilerde yarışma imkanı bulunmaktadır.

Robotex Turkey 2019 ‘ da 18 yarışma  kategorisi  belirlenmiş, 170 takım,700 öğrenci yarışmış, 2000 kişinin üzerinde ziyaretçi katılımı sağlanmıştır. Ayrıca Sn.Ahmet Şerif  İzgören,Fütüristler Derneği Başkanı Sn.Eray Yüksek, IBM Ülke Lideri Sn.Arzu Sözen ve Google’dan Sn.Kaan Tarıman başta olmak üzere Akdeniz Üniversitesi,Antalya Bilim Üniversitesi,Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi,Mehmet Akif  Ersoy Üniversitesi,Rumeli Üniversitesi gibi üniversitelerimizden 20 ye yakın konuşmacımız yer almıştır.

İsmi geçen üniversitelerimizin yanısıra ATSO başta olmak üzere, Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyeleri, Biletantalya, AYT Events, İzgören Akademi, Skal Club, POYD, Türkiye Bilişim Derneği gibi kuruluşlar partner olarak destek vermişlerdir.

Festival’de robotik, teknoloji, fütürizm, eğitim, inovasyon konularında çeşitli workshop ve seminerler organize edilmiş ve çeşitli standlarla teknoloji ve eğitim kurumları gibi çeşitli kuruluşların ve partnerlerin hizmet ve ürünleri sergilenmiştir.

Belirlenen kategori birincilerine Robotex International / Estonia için  , ikinci ve üçüncülere Robotex Asia / Shangai  ve Robotex Finland için yarışma katılım hakkı ve 18 adet birinci takıma Antalya tatili şeklinde ödüller verilmiştir.
Robotex Turkey 2019’da derece alan takımlarımızla katıldığımız, Estonya’da yapılan Robotex International ‘ da takımlarımızın Türkiye’ye bir Dünya Birinciliği, üç Dünya İkinciliği ve bir  Dünya Üçüncülüğü getirmesi de oldukça ses getiren bir sonuç olmuştur. 2019 yılında Robotex Turkey  ekibi ayrıca 100 kişilik Türk kafilesiyle , ilk yılında Robotex International’a en fazla katılım sağlayan ve ilk yılında en fazla sayıda yarışma kategorisi açabilen ülke olarak dikkat çekmiştir.

Derece alan diğer takımlarımız,organizasyonları yapılmış olmasına rağmen, maalesef Finlandiya ve Shangai yarışmalarının pandemi sebebiyle iptal olması dolayısıyla bu yarışmalara katılamamıştır.Hakları bakidir.
Pandemi şartlarının devam etmesi  sebebiyle 2020 yılında yüzyüze bir etkinlik yapılamamış , 2021 Yılında  24-25 Nisan tarihlerinde Robotex Turkey 2021 Çevrimiçi Girişimcilik Projeleri Yarışması gerçekleştirilmiştir. Uygulamalı,Teorik ve Serbest olmak üzere 3 ana kategori ve 16 alt kategoride, Enerji Verimliliği ve Teknolojileri,Doğal Kaynakların Etkin Kullanımı ve Sürdürülebilirlik,Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm , Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri,Yazılım,Mobil Yazılım,Fizik,Uzay Teknolojileri alanlarında yarışan 40 takımımız finale kalmıştır.
Sonrasında, maalesef pandemi ortamındaki vize uygulamaları sebebiyle 2021 Kasım ayında gerçekleşen 2021 Robotex International Tallinn/Estonia festivaline sadece yeşil pasaportu olan Nişantaşı Üniversitesi, Gaziantep Bilim ve Sanat Merkezi ve Kayseri Erciyes Koleji takımları katılabilmiştir.

2022 yılındaki Robotex Turkey Festivalimiz 7-8.Mayıs.2022 tarihinde Nazım Hikmet Kongre Merkezi / Antalya’da  gerçekleştirilecektir. 10 Yarışma kategorilerimiz  belirlenmiş ve web sayfamızda şartnameleri duyurulmuştur.Yarışmamız uluslararası katılıma açık ulusal nitelikte bir yarışma olup, farklı ülkelerden de katılım beklenmektedir. Pandemi önlemleri sebebiyle bu yıl  Festival’in sadece yarışma bölümü gerçekleştirilecektir.
Tüm kategorilerde ilk 5 dereceye sahip olanlar Robotex International Dünya Şampiyonası’na katılım hakkı elde edecekler(tüm masraflar takımların kendilerine aittir) ve Başarı Sertifikası alacaklardır.
Yarışmaya katılan tüm katılımcılara Katılım Sertifikası verilecektir.
Yarışmamız anaokulundan üniversiteye kadar değişik seviyelerden öğrencilerin kurduğu takımlara açık olup, lise ve üniversite hocalarımızın yanı sıra kategori konusuyla ilgili sektörlerden uzman kişilerden oluşan bir jüri kadromuz görev yapmaktadır.

Şimdiye kadar yapmış olduğumuz organizasyonlarda başta Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere pek çok kuruluş tarafından destek gören Robotex Turkey partner kuruluşlarını şöyle sayabiliriz:

•    Antalya Ticaret ve Sanayi Odası
•    Antalya Konyaaltı Belediyesi
•    Antalya Muratpaşa Belediyesi
•    Akdeniz Üniversitesi
•    Antalya Bilim Üniversitesi
•    Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
•    Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
•    İstanbul Rumeli Üniversitesi
•    Antalya Teknokent                                                      https://www.antalyateknokent.com.tr/tr
•    Antalya Tanıtım Vakfı                                                http://www.antalyaguide.org/?lang=TR
•    Antalya Convention Bureau                                   http://www.antalyaconvention.org/
•    Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şubesi              https://www.tbd.org.tr/subelerimiz/tbd-antalya/
•    Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği                  https://www.poyd.org/
•    SKAL International Antalya Şubesi                     http://www.skalantalya.org.tr/
•    Futuristler Derneği                                                      https://futurizm.org/
•    IBM                                                                                   https://www.ibm.com/tr-tr
•    İzgören Akademi                                                         https://izgorenakademi.com/
•    İDA Consulting                                                             https://idaconsulting.net/
•    AYT Events                                                                     http://www.aytevents.com/
•    7-24 Transfer                                                                https://www.724transfer.com/Home
•    Biletantalya                                                                   https://www.biletantalya.com/Ticket/Categories

Önümüzdeki dönemde de aynı destekleri sağlamak konusunda çalışıyoruz.

Robotex Turkey ve  Robotex International için belirtilen  linklerden Robotex ortamını daha etkin biçimde görebilirsiniz. 

Robotex Turkey
                       
       :    https://www.youtube.com/watch?v=QmP6AkyFmFw&t=15s

       :    https://www.youtube.com/channel/UCcfH-rk8b3BvSazVQcJRd2w

       :    https://www.instagram.com/robotexturkey/

Robotex International
                
        :      https://www.youtube.com/watch?v=N5RwM1OGRp8

        :      https://www.youtube.com/user/RobotexEstonia    
 

Call Center