+ 2

Yeni Türkü Konseri (03 Ağustos Cuma)

Filika Bar Sahne Tek yetkili satıcısı biletantalya.com'da online biletler tükenmiştir. Gösterilen ilgiye teşekkür ederiz.

Bilet 1 gün için geçerlidir

Tarih Seçimi

Detaylı Açıklama

Filika Bar Sahne Tek yetkili satıcısı biletantalya.com'da online biletler tükenmiştir. Gösterilen ilgiye teşekkür ederiz.


Topluluk 1979 yılında ilk albümleri Buğdayın Türküsü'nü LP formatında çıkardı. Topluluğun asıl çıkışını sağlayan ikinci albümleri olan Akdeniz Akdeniz 1983 yılında piyasaya çıktı ve grup Türkiye çapında tanındı. 1983'ün ikinci yarısında Film Müzikleri ve 1985'te Çekirdek Sanat Evi Resitali albümleri piyasaya çıktı. 

1986'da Günebakan albümü çıktı. Ertesi yıl Günebakan albümünün devam albümü olan Dünyanın Kapıları adlı albüm çıktı. Dünyanın kapıları albümü sadece kaset ve LP formatında yayımlandı. 1988 yılında çıkan Yeşilmişik albümünden sonra 1990'da Vira Vira albümünü, ertesi yıl Rumeli Konseri albümünü çıkardı. Topluluk bu albümde, önceki albümlerdeki sevilen şarkılarına ek olarak ilk albümleri Buğdayın Türküsünden 4 parçaya yer verdi: Buğdayın Türküsü, Bekçi Kâzım Türküsü, Özgürlük (ilk versiyonundaki sondan önceki iki mısrası çıkarılarak) ve Mapushane Kapısı. 


Yeni Türkü, 1992'de Aşk Yeniden, 1994'te Külhani Şarkılar, 1995 yılında Süper Baba - Film Müzikleri ve 1996'da bir seçki olan Her Dem Yeni albümlerini ve yine 1996'da Telli Telli şarkısının dört remiksinin bulunduğu Telli Telli (Remixes) teklisini çıkardı. Külhani Şarkılar albümünden sonra Derya Köroğlu ve Erkin Hadimoğlu dışındaki üyelerin 1997'de Yeni Türkü'den ayrılmasıyla şu anki kadro oluştu.

1999'da Yeni Türkü, Derya Köroğlu'nun önderliğinde "Yeni" albümünü çıkardı. Yeni Türkü'nün sahne performansının doruğa ulaştığı bu dönemde topluluk Türkiye'de yılda yetmişin üzerinde konser verirken, son 10 yılda sadece ABD'nin otuz iki eyaletinde yüzden fazla konser vermiştir. 

Yeni Türkü'nün, "Buğdayın Türküsü", "Film Müzikleri", "Çekirdek Sanat Evi Resitali" ve "Yeni" albümleri ile "Telli Telli (Remixes)" teklisi dışındaki tüm kayıtları 2003'te Koleksiyon, 2004'te Koleksiyon 2, 2006'da Koleksiyon 3 ve 2008'de Koleksiyon 4 adlarıyla bir araya getirilerek DMC (Doğan Music Company) tarafından tekrar yayımlandı.


Derya Köroğlu- Solo vokal ve Gitar
Erkin Hadimoğlu-Klavyeli çalgılar
Furkan Bilgi-Klasik kemençe
Serdar Barçın-Flüt ve Saksafon
Timur Sarıca-Ud ve Kanun
Bahadır Tanrıvermiş-Davul
Sezer Alemdar-Bas gitar.

 

Filika Bar Sahne'nin muazzam sahnesinde, bu muhteşem gece için biletler, biletantalya.com'da. 

Filika Bar Sahne'ye nasıl gidilir; öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız.

 

;